Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne
Puchar jest Nasz
Data umieszczenia: 15.07.2014.

Po raz drugi z rzędu żeglarska załoga ATH na Jeziorze Żywieckim zdobyła Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej.

 W sobotę 12 lipca odbyły się XXXVII Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej. Wzięła w nich udział również grupa żeglarzy z ATH. Zawodnicy bielskiej uczelni startowali w trzech klasach: łodzi kabinowych, w klasie wolnej i w klasie omega. Pierwsze dwie ekipy uplasowały się tuż za podium, na czwartym miejscu. Załoga startująca w klasie omega miała najwyżej postawioną poprzeczkę, gdyż broniła pucharu, wywalczonego na tej imprezie rok wcześniej. Nasza ekipa reprezentowała w tych regatach Klub Żeglarski „Halny”, który udostępnił akademickim żeglarzom swoją najlepszą jednostkę.

Regaty rozegrano przy ładnej słonecznej i wietrznej pogodzie ze szkwałami dochodzącymi do 4 stopni Beauforta. W klasie omega walka była zacięta. Wprawdzie najlepsza załoga Jana Ginkowskiego musiała wycofać się z regat z powodu awarii mocowania masztu, jednak pozostałe też miały ochotę na miejsce na podium. Reprezentacja ATH musiała więc mocno uważać na przeciwników. Zwłaszcza załoga, reprezentująca Politechnikę Krakowską w drugim biegu mocno naciskała na naszą ekipę.

  

Umieścił: Michał Stanisławski   
 
AMPy Żeglarskie za nami
Data umieszczenia: 09.06.2014.

W minionym tygodniu odbyły się o Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie, w których startowali studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Po raz kolejny zmagania najlepszych studentów w  w Polsce odbyły się na akwenie Jeziora Niegocin w Wilkasach.

  

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Młoda Liga zaprasza
Data umieszczenia: 09.06.2014.

Klub BBTS Bielsko-Biała, jak i Zarząd AZS ATH Bielsko-Biała serdecznie zaprasza wszystkich zawodników trenujących siatkówkę na treningi naborowe do Młodej Ligi, które odbędą się 14,21 i 28 czerwca. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z trenerem Młodej Ligi Pawłem Gradowskim: gradowskiath@gmail.com oraz 608045913. Więcej info w podanym filmiku :)

Zobacz materiał filmowy: www.youtube.com/watch?v=WmB_W4DL8DQ&feature=youtu.be

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
AZS ATH Akademickim ViceMistrzem Śląska
Data umieszczenia: 28.05.2014.

W dniu wczorajszym na akwenie Jeziora Paprocany w Tychach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Żeglarstwie. Znakomicie spisali się zawodnicy sekcji żeglarskiej naszego klubu zajmując 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w klasyfikacji indywidualnej załoga: Paweł Fałat-sternik, Michał Stanisławski, Łukasz Kania zajęła 3 miejsce

  

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Młoda Liga 2014/2015
Data umieszczenia: 15.05.2014.
BBTS Bielsko-Biała ogłasza nabór do drużyny Młodej Ligi na sezon 2014/15. W dniach 14.06.2014, 21.06.2014, 28.06.2014 (wszystko soboty), odbędą się TRENINGI ZAMKNIĘTE, dla Siatkarzy chcących reprezentować  Klub  BBTS ATH  Bielsko-Biała w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Młodej Ligi i Akademickich Mistrzostwach Polski.
DSC_0217
Nasza drużyna jest bezpośrednio powiązana z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, jedyną państwową Uczelnią na Podbeskidziu, która kształci studentów na pięciu wydziałach. Dlatego, w pierwszej kolejności, szukamy zawodników, którzy pragną połączyć profesjonalne uprawianie siatkówki ze zdobyciem Wyższego Wykształcenia.
Ponieważ treningi są „zamknięte”, w celu uzyskania informacji i zgody na uczestnictwo w zajęciach, prosimy o kontakt z trenerem Młodej Ligi- telefoniczny lub mailowy:
Gradowski Paweł 608045913, gradowskiath@gmail.com
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Dni Sportu za nami
Data umieszczenia: 15.05.2014.

We wtorek i środę Białej na terenie Kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej, a także na obiektach sportowych w Bielsku-Białej odbywały się Dni Sportu zorganizowane przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego i Samorząd Studencki ATH.

Dni Sportu rozpoczęły się we wtorek turniejem siatkówki plażowej.  Sprzyjająca aura panująca we wtorek sprzyjała rywalizacji studenckiej, w której wzięło udział aż 15 zespołów, a w każdym z nich występowało dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Zmagania na terenie kampusu ATH przebiegały w przyjaznej atmosferze, a poziom sportowy był bardzo wysoki. Zwycięzcami turnieju, który odbywał się pod patronatem BBTS Bielsko-Biała okazała się ekipa AZS Team, która w pojedynku finałowym pokonała drużynę Ciężarówek z Siedlec. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Wszyscy Kochamy Bobry. 

  

Obok boiska do siatkówki plażowej swoją akcję promocyjną przeprowadził Akademicki Klub Żeglarski RAKSA, który zachęcał do wstąpienia w swoje szeregi wszystkich studentów promując organizację Pikniku Żeglarskiego, który odbędzie się 27 czerwca w Ośrodku Żeglarskim NEPTUN nad Jeziorem Żywieckim. 

  

Poza wydarzeniami, które odbywały się na świeżym powietrzu w bydynku L odbywały się pokazy tańca z Bielskich Szkół, które przyciągnęły rzesze studentów i cieszyły się dużym zainteresowaniem.        Na zakończenie I dnia  w Zygzak Karting odbył się turniej finałowy w rywalizacji gokartowej. W dniach 5-12 maja odbywały się eliminacje, z których do finałowych przejazdów awansowało 30 najlepszych kierowców reprezentujących dwie bielskie uczelnie - Akademię Techniczno-Humanistyczną oraz Bielski Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Po pasjonujących wyścigach finałowych, podczas których odbyły się trzy przejazdy eliminacyjne oraz wyścig główny zwycięzcą okazał się reprezentant ATH Patryk Kłaptocz. 

 Drugi dzień rywalizacji sportowej przywitał studentów nieprzyjemną, typowo angielską pogodą. Jednak studentów nie przestraszyła deszczowa aura i już o godzinie 8.00 na Orliku przy ulicy Słowackiego rozpoczął się turniej piłki nożnej, który stał na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn, a każda z nich liczyła minimum 6 studentów. Po trwających blisko 8 godzin zmaganiach zwycięzcami turnieju odbywającego się pod patronatem TS Podbeskidzie okazała się ekipa Dzików z ZiP-u, która w pokonanym polu zostawiła LKS Anty Football, YP&Friends i AZS Football Team.

Równolegle do turnieju piłki nożnej odbywały się zmagania w tenisie stołowym, który odbył się na terenie Kampusu ATH, a także Dni Otwarte w squashu w Bielskim Klubie Modelarnia. Zwycięzcą turnieju tenisa stołowego, w którym wzieło udział 26 osób został Adam Roszkowski - reprezentant naszej uczelni w rozgrywkach akademickich. 

 

 

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Podsumowanie sezonu siatkarzy
Data umieszczenia: 07.05.2014.

Drużyna BBTS-u ATH Bielsko-Biała zakończyła zmagania w Młodej Lidze. Podopieczni Pawła i Wojciecha Gradowskich, podobnie jak ich starsi koledzy rywalizujący w PlusLidze, zakończonego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Zmagania bielskiej drużyny podsumowaliśmy wspólnie z pierwszym trenerem – Pawłem. 

  

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Przed Nami Dni Sportu
Data umieszczenia: 06.05.2014.

Już w najbliższym tygodniu w Bielsku-Białej odbędą się Juwenalia, czyli Święto Kultury Studenckiej. Preludium do tej imprezy będą Dni Sportu, które odbędą się w dniach 13-14 maja 2014 roku, a jego organizatorami będą Samorząd Studencki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej, a także Rada Studentów Bielskiego Ośrodka Naukowo - Dydaktycznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
Nieudane zakończenie sezonu
Data umieszczenia: 20.04.2014.
W sobotnie przedpołudnie siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała rozegrali ostatni mecz w Bielsku-Białej w ramach rozgrywek Młodej Ligi. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Pawła Gradowskiego była trzecia drużyna ligowej tabeli. Potyczka zakończyła się po myśli zespołu z Pomorza, który zainkasował 3 punkty. 
Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
AMPy AMPy i po AMPach
Data umieszczenia: 14.04.2014.

W miniony weekend w Cieszynie odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, w którym uczestniczyła drużyna AZS ATH Bielsko-Biała. Nasza drużyna zaprezentowała się na miarę swoich możliwości i zajęła 6 miejsce.

  

Czytaj całość >
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki