Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne
Liga
Data umieszczenia: 25.09.2009.

Wystartowały rozgrywki III ligi kobiet. Nasz zespół rozpocznie zmagania dopiero za kilka dni, ponieważ byliśmy na obozie sportowym i nasza hala sportowa jest remontowana. O pierwszych spotkaniach rozgrywanych "u siebie" poinformujemy. Nasi panowie w rozgrywkach IV ligi wystartują w grudniu.

Umieścił: Janusz Cyran   
 
Koniec wakacji
Data umieszczenia: 25.09.2009.
Zakończył się obóz sportowo-rekreacyjny w Sierakowie Wielkopolskim. Siatkarki i siatkarze intensywnie trenowali na sali sportowej i w terenie. Pozostali uczestnicy mieli okazję -  pływać na: żaglach, rowerkach wodnych, kajakach i łodziach wiosłowych - grać w tenisa, kręgle, kometkę, krykieta, siatkówkę i piłkę nożną. Chętni zwiedzali okolicę na rowerach lub podczas marszobiegu wokół jeziora Jaroszewskiego. Codziennie do naszej dyspozycji był basen kryty,a co kilka dni można się było zregenerować w saunie. Serdecznie zapraszamy za rok.
Umieścił: Janusz Cyran   
 
Zebranie ludzi jadących na obóz!
Data umieszczenia: 24.08.2009.

2 września 2009 tj. w środę, o godzinie 10 w studium WF na ATH (budynek G) , odbędzie się zebranie wszystkich uczestników obozu w Sierakowie. Wszyscy uczestnicy proszeni są o przyniesienie pieniędzy, w celu dokonania pełnych wpłat. Przypominamy, iż koszt obozu wynosi 350zł. 

Obecność obowiązkowa.

 
Obóz
Data umieszczenia: 10.06.2009.

Uwaga obóz!

Są jeszcze wolne miejsca na obóz rekreacyjno-sportowy w Sierakowie Wielkopolskim, organizowany przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu naszej uczelni. Obóz odbędzie się w dniach: 7.09.09r do 18.09.09r. Zapisy w budynku G na ulicy Willowej 2.
Można się zapisywać do następujących grup: "2" piłka nożna, tenis ziemny - prowadzący mgr Andrzej Hebda. "3" siatkówka , tenis ziemny - prowadzący mgr Maciej Gradowski. "4" nauka żeglarstwa i tenisa ziemnego - prowadzący  mgr Janusz Cyran. Koszt całkowity tylko 350zł plus dojazd.
Zapraszamy, zapraszamy, zapraszamy, zapraszamy.

Umieścił: Janusz Cyran   
 
Akademickie mistrzostwa śląska w siatkówce plażwej
Data umieszczenia: 31.05.2009.

Podczas lokalnych eliminacji na naszej uczelni, zostały wyłonione 3 pary, które reprezentowały uczelnie na Akademickich Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej. Oto one:

1) Grzegorzek Artur, Grzegorzek Dawid


2) Wojtyłko Sebastian, Kapa Krzysztof

 

3) Koscielny Jerzy, Smółkowski Sławomir

Dnia 16 maja 2009 roku, od godziny 9 rano, nasi reprezentanci przebywali na boiskach plażowych w Dąbrowie Górniczej. Mimo złych warunków pogodowych, siatkarze podeszli poważnie do zawodów i nie zwracali uwagi nawet na zacinąjący momentami deszcz. Pierwsza z par, Grzegorzek A. / Grzegorzek D. wygrali pewnie swój pierwszy mecz, jednak w kolejnych partiach trafili na zdecydowanie bardziej utytułowanych przeciwników. Dzięki jednemu zwycięstwu, panowie sklasyfikowali się na miejscach 17-24 i zdobyli 20 punktów dla naszej uczelni. Kolejna para, Kapa / Wojtyłko, również zakończyła turniej na miejscach 17-24. Chłopcy dość gładko pokonali swoich pierwszych rywali, jednak kolejne pary okazały się zbyt wymagające. Ostatnia ekipa - Smółkowski / Kościelny, wygrała dwa pierwsze mecze, aby w trzecim polec zawodnikom z Będzina. Niestety rozgrywanie meczu ligowego ze Szczyrkiem nie pozwoliło naszej ostatniej parze dokończyć turnieju. Mimo wszelkim przeciwnościom losu, chłopaki uzyskali najwyższą lokatę, 9-12. Miejsce - poza 40 punktami dla uczelni, premiowało naszych siatkarzy do dalszych rozgrywek. Niestety pech prześladował ich do końca. W dniu kiedy rozgrywany był kolejny turniej siatkówki plażowej, nasi reprezentanci musieli walczyć o awans w rozgrywkach halowych. Tym oto sposobem, przygoda z siatkówką plażową naszych kolegów w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski dobiegła końca. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z wynikow i mamy nadzieję, że w przyszłym roku naszym siatkarzom uda się zdobyć większą pulę punktów oraz osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

 

 
II Akademicka Liga Siatkówki
Data umieszczenia: 31.05.2009.

Po zmaganiach w IV lidze, pozostało już tylko rozegrać baraże o awans do I Ligi Akademickiej. Turniej odbył się na Katowickiej hali sportowej, w Akademii Ekonomicznej. Do walki stanęły trzy druzyny: Politechnika Śląska Katowice, WSB Chorzów oraz ATH Bielsko-Biała. Każdy z zespołów w pierwszym etapie rozgrywek, dominał w swojej grupie.

Nasz zespół, mocno zdeterminowany chęcią awansu, pokonał obie drużyny i nie pozostawił żadnych wątpliwości, komu awans się należał. Dzięki wynikom 2:0 z WSB Chorzów oraz 2:1 z Pol.Śl. Katowice, nasz team awansował z pierwszego miejsca. WSB Chorzów zwyciężył drużynę z Katowic, dzięki czemu zajął drugie miejsce i także udało mu się awansować do I Ligi.

 
IV liga siatkówki mężczyzn
Data umieszczenia: 31.05.2009.

16 maja nasi siatkarze zagrali ostatni mecz IV ligi w tym sezonie. Tym razem w meczu wyjazdowym AZS zmierzył się z UKS COS Olimp Szczyrk, drużyna ta musiała wygrać to spotkanie, aby móc walczyć w barażach o awans do III ligi. Jednak nasi chłopcy nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Wciąż walczyliśmy o 4 miejsce w tabeli, a naszym zagorzałym kibicom, którzy przemierzyli bagatela, ponad 15km należało się piękne widowisko.

Mecz był niezwykle zacięty. W pierwszej partii nasi siatkarze kontrolowali wynik, niestety w końcówce to Szczyrk przejął inicjatywę i wygrał  26:24. Jednak to nie podcięło skrzydeł naszej drużynie i w kolejnej odsłonie rozbili przeciwników 16:25. Trzeci set był już bardziej wyrównany, ale to znów przeciwnik okazał się lepszy wygrywając 25:22. Już tylko jeden set dzielił naszych rywali od barażów, ale nie zapominajmy, że AZS ostrzył sobie zęby na 4 miejsce w tabeli i potrzebował do tego wygranej w tym spotkaniu. Zmęczenie dawało się we znaki, mecz był pełen sportowej walki i niespodziewanych zwrotów akcji, jednak po końcowym gwizdku to nasi siatkarze świętowali zwycięstwo. Doprowadzając do tie-break’a zwyciężyliśmy w cały spotkaniu 2:3 (26:24, 16:25, 25:22, 22:25, 13:15), ostatecznie kończąc rozgrywki na 4 miejscu, które jest całkiem dobrym prognostykiem na kolejny sezon biorąc pod uwagę, że to pierwszy sezon naszej sekcji w IV lidze.
 
IV liga siatkówki mężczyzn
Data umieszczenia: 31.05.2009.
Niestety naszym siatkarzom nie udało się zrewanżować za porażkę w pierwszym meczu z
UKS Metalik Radziechowy. Nasi rywale przystąpili do meczu bardzo zdeterminowani, stawką była szansa walki o awans do 3 ligi. AZS jednak potrafił stawić opór tylko podczas pierwszego seta, następne to już zdecydowana dominacja gospodarzy. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:1 (23:25, 25:9, 25:14, 25:18)

 
IV Liga mężczyn
Data umieszczenia: 31.05.2009.
W piątek 8 maja odbyło się kolejne spotkanie IV ligi siatkówki mężczyzn. Nasza drużyna podejmowała na własnej hali drużynę UKS "SOKÓŁ-PROWELLNESS" Katowice 2. Konfrontacja zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ nasi chłopcy wciąż jeszcze mieli w pamięci niespodziewaną porażkę z tą samą drużyną w meczu wyjazdowym.
Podczas spotkania AZS ATH szybko przejął inicjatywę i potwierdził, że pierwszy mecz to był po prostu wypadek przy pracy. Pojedynek obu drużyn ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)



 
 
TYDZIEŃ SPORTU
Data umieszczenia: 04.05.2009.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH STUDENTÓW SPRAGNIONYCH SPORTOWEJ RYWALIZACJI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ROZGRYWKACH, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ NA TERENIE ATH W RAMACH TYGODNIA SPORTU!

 

PONIEDZIAŁEK 11.05.2009

10:00 - Siatkówka plażowa (TURNIEJ TRÓJEK W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ) boisko przy ATH. 

WTOREK 12.05.2009

10:00 - Siatkówka plażowa (TURNIEJ TRÓJEK W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ) boisko przy ATH.

15:00 - TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO (hala sportowa przy ATH) 

ŚRODA 13.05.2009

10:00 - Siatkówka plażowa (TURNIEJ TRÓJEK W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ) boisko przy ATH. 

CZWARTEK 14.05.2009

15:00 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ (Hala sportowa przy ATH)

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 nast.  » koniec »»

 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki