43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210

Pierwsza porażka
Data umieszczenia: 14.10.2012.

Siatkarze MTS Winner Czechowice-Dziedzice zwyciężyli w meczu na szczycie w grupie 2 III ligi mężczyzn. Pomimo rozstrzygnięcia w strzech setach mecz z PRO AZS-ATH nie był jednostronnym widowiskiem.

Spotkanie w Czechowicach-Dziedzicach zapowiadało się jako hit 4. kolejki spotkań zmagań w rozgrywkach. Bielszczanie wyruszyli na wyjazdową potyczkę mocno zmobilizowani. Pierwszą partię spotkania z większym animuszem rozpoczęli "Akademicy" i uzyskali kilkupunktową przewagę. Przebieg seta kontrolowali aż do stanu 20-16. Wydawało się, że 4-punktowa przewaga na tym etapie seta pozwoli zwyciężyć bielszczanom. W końcówce nastąpił jednak zryw gospodarzy sobotniej potyczki. Najpierw doprowadzili oni do remisu i gry na przewagi, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść zwyciężając do 26.

Druga partia spotkania od początku toczyła się od walki punkt za punkt. Kiedy na tablicy widniał remis 18-18, to goście z Bielska-Białej "stanęli" pozwolili zdobyć siatkarzom z Czechowic 7 punktów z rzędu i ulegli w drugiej odsłonie do 18.

Bardzo podobny przebieg do drugiego seta miała partia trzecia sobotniego meczu. Do stanu 18-18 trwała wyrównana walka pomiędzy obiema drużynami. Później gospodarze włączyli "piąty bieg " i końcówkę zdecydowanie wygrywając, tym razem w stosunku 7-1. Set zakończył się zwycięstwem Winnera do 19.

Potyczka w Czechowicach-Dziedzicach pokazała, że siatkarze z Bielska-Białej muszą dalej trenować, żeby takie końcówki setów, jak w meczu z Winnerem się nie zdarzały. Gospodarze natomiast pokazali, że będą jednym z faworytów naszej grupy i innym drużynom będzie bardzo ciężko zdobyć punkty w Czechowicach.

Bielszczanie zagrali dużo słabszy mecz w zagrywce, jak i przyjęciu zagrywki, co było ich mocną stroną w poprzednich spotkaniach. Teraz nasi siatkarze będą mieli szansę wyeliminować błędy i solidnie potrenować, gdyż w przyszłym tygodniu pauzują, ze względu na wycofanie się drużyny Siły Ustroń z rozgrywek. Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają za 2 tygodnie i będą się mierzyć na wyjeździe z rezerwami Jastrzębskiego Węgla.

Pomimo porażki w Czechowicach "Akademicy"utrzymali przodownictwo tabeli swojej grupy, gdyż w 4.kolejce również współlider - Górnik Radlin poniósł porażkę (0-3 z MCKiS Jaworzno - przyp. red.). MTS Winner awansował na trzecią lokatę, ale ma jeden mecz rozegrany mniej niż wyprzedzające go drużyny z Bielska-Białej i Radlina.

MTS Winner Czechowice-Dziedzice - PRO AZS- ATH Bielsko-Biała 3:0 (28:26, 25:18, 25:19)

PRO AZS-ATH: Wojtyłko (9pkt), Kwarta (19pkt), Czapla (5pkt), Marczuk (4 pkt), Ficoń (3pkt), Grzegorzek (2pkt), Laszczak (libero) oraz Lenda, Lejawa, Broncel (4pkt), Kościelny, Mierzeński

Trener: Paweł Gradowski