Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
AMPy za nami
Data umieszczenia: 05.07.2013.

W dniach 17-20 czerwca 2013 roku w Wilkasach koło Giżycka na Jeziorze Niegocin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Czwarty rok z rzędu swoją reprezentację wystawił Klub Uczelniany AZS Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, co było możliwe dzięki wsparciu finansowanemu uczelni, która pokryła pobyt i wyczarterowanie Omegi z Giżycka na czas trwania regat.

            W zmaganiach w Wilkasach wystartowały 62 załogi, które reprezentowały 29 uczelni z całej Polski, wśród których była AZS ATH. Pomimo trudnej sytuacji finansowej, w Wilkasach wystartowała jedna załoga AZS ATH, którą reprezentowało 5 zawodników, jednak tylko trzech z nich zostało dopuszczonych do startu. W pierwszym dniu rywalizacji odbyły się eliminacje. Wyścigi odbywały się w dwóch flotach, z których do finałowych zmagań miało awansować 16 załóg.  Niestety, niesprzyjający warunki wietrzne spowodowały, że odbył się jeden wyścig eliminacyjny, co wywołało dezaprobatę wśród startujących. Załoga z Bielska-Białej ukończyła eliminacje na 19 miejscu i musiała rywalizować w „finale B”.

            Kolejne dwa dni zmagań, to wyścigi finałowe. Rywalizację podzielono na dwie floty. Pierwsza z nich tzw. Flota złota rywalizowała o medale i miejsca 1-32, natomiast druga z nich (flota srebrna) walczyła o niższe pozycje. W tej drugiej z nich startowali zawodnicy pod szyldem Akademii techniczno-Humanistycznej. W pierwszym biegu finałowym nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce. W kolejnych biegach nasza ekipa zajmowala trochę niższe miejsca. Zaowocowało to 11 miejscem w flocie srebrnej. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli 43 miejsce w rywalizacji indywidualnej oraz 22 miejsce w klasyfikacji wszystkich uczelni. Zwycięzcami regat okazali się zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej, którzy wyprzedzili faworytów całych regat- Politechnikę Gdańską.

            Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się skompletować liczniejszą reprezentację bielskiej uczelni i będzie ona mogła poprawić swoją lokatę z tego roku. Pomimo zakończenia sezonu rozgrywek akademickich, zawodnicy AZS ATH Saling Team mają przed sobą kilka ważnych startów m.in. XIX Memoriał Adama Banaszka, czy Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej, które będą się odbywać na przełomie czerwca i lipca na akwenie Jeziora Żywieckiego. O wynikach zawodników z Bielska-Białej będziemy informować na bieżąco.

 

Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki