Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Z Rzeszowa na tarczy
Data umieszczenia: 29.09.2013.

 W inauguracyjnym spotkaniu Młodej Ligi nasi siatkarze ulegli w Rzeszowie Asseco Resovii Rzeszów 0:3 (18:25, 23:25, 18:25). Tymczasem już za tydzień w hali BTS Rekord przy ulicy Startowej inauguracja Młodej Ligi w Bielsku-Białej. Przeciwnikiem drużyny braci Gradowskich będzie AZS Politechnika Warszawska,która w 1.kolejce rozgrywek rozgromiła ekipę WKS Czarni Radom 3:0.

Debiut siatkarzy BBTS ATH Bielsko-Biała w siatkarskiej Młodej Lidze pokazał bielszczanom, jak trudnym zadaniem będzie wygrywanie spotkań w nadchodzącym sezonie. Resovia Rzeszów pokazała bielszczanom ich miejsce w szeregu, dominując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Jak informuje trener drużyny i v-prezes Klubu Uczelnianego AZS ATH Bielsko-Biała - Paweł Gradowski: "Drużyna Asseco Resovii występująca w Młodej Lidze jest drużyną bardzo zgraną. Przeciwnicy grają ze sobą od 6 klasy szkoły podstawowej, co było widać w dzisiejszym spotkaniu. Ich gra była bardzo uporządkowana, na każdym kroku widać było lata zgrania meczowego. Nasza drużyna jest jedną z nielicznych drużyn Młodej Ligi, która jest zbudowana od totalnych podstaw. Zawodnicy występujący w mojej drużynie to siatkarze, którzy występowali dotychczas w różnych, co obecnie najbardziej utrudnia nam walkę z przeciwnikami. Musimy bardzo ciężko trenować i skupiać się na kolejnych trudnych spotkaniach."

            Kolejnym przeciwnikiem duetu trenerskiego braci Pawła i Wojciecha Gradowskich będzie AZS Politechnika Warszawska, której siatkarze w zeszłym sezonie zdobyli 3 miejsce w Polsce w  kategorii Kadeta i Juniora. "Akademików" czeka zatem bardzo trudne zadanie, dlatego zarówno zawodnicy, trenerzy, jak i działacze liczą na wsparcie kibiców podczas potyczki z warszawianami.  Przyszłotygodniowa potyczka odbędzie się 5 października w hali BTS Rekord przy ul. Startowej 13 o godzinie 17.00 i będzie pierwszym spotkaniem w historii Akademii Techniczno-Humanistycznej i Bielska-Białej w rozgrywkach Młodej Ligi.

 

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

BBTS: Marek, Siek, Ogrodniczuk, Broncel, Słomka, Smolana, Laszczak (L) oraz Dobija, Czapla, Bęben, Mierzeński

Trenerzy : Paweł Gradowski (I trener), Wojciech Gradowski (II trener)

 

Informacje o meczach i inne ciekawe materiały na temat rozgrywek Młodej Ligi można znaleźć na portalu www.mlodaliga.pl oraz http://www.siatkarskaligatv.pl/Mloda-Liga.html

 

 

  

 

Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki