Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Sprawdziła się siatkarska prawda
Sprawdziła się siatkarska prawda
Data umieszczenia: 15.10.2013.
W spotkaniu 3.kolejki Młodej Ligi siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała zmierzyli się w Częstochowie z miejscowym CS PSP AZS Częstochowa. Niestety,pomimo prowadzenia 2-0 ulegli gospodarzom 2-3 i po raz kolejny stara siatkarska prawda się sprawdziła,gdy zespół prowadzący 2-0, nie wygra w trzecim secie, to przegrywa spotkanie 2-3.
odopieczni Pawła Gradowskiego mieli co prawda swoje szanse na wygraną w trzeciej odsłonie, ale nie potrafili jej wykorzystać. Bez skrupułów zaś zrobili to częstochowianie, którzy niesieni na fali zwycięstwa, w czwartej odsłonie doskonale spisywali się w defensywie, co pozwoliło im na wyprowadzanie efektywnych kontr. Tym samym zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Również i w nim nie do zatrzymania byli gracze Jacka Gawrońskiego, którzy dzięki tej wygranej uplasowali się na czwartej lokacie.

Jak wspomniał szkoleniowiec bielszczan Paweł Gradowski: "Trzeci set wygrany przez gospodarzy na przewagi 27-25 miał ogromny wpływ na pozostałą część spotkania. Moi zawodnicy widzieli już pierwsze trzy punkty, zamiast skupić się na grze i wygraniu spotkania. Przeciwnik w pierwszych dwóch setach dostarczał nam olbrzymie ilości punktów z własnych błędów, co ułatwiło nam grę, ale w kolejnych trzech setach wyeliminował własne błędy praktycznie do minimum, utrudnił zagrywkę i uwierzył że prawie  przegrany mecz można wygrać. Wystąpiliśmy w Częstochowie składem z meczu w Rzeszowie, który dzisiaj pokazał się z lepszej strony, ale tylko przez pierwsze trzy sety".

CS PSP AZS Częstochowa - BBTS ATH Bielsko-Biała 3:2
(22:25, 18:25, 27:25, 25:17, 15:8)

Składy zespołów:
AZS: Miarka (18), Gałkowski (19), Zygmunt (9), Buczek (2), Matuszczyk (15), Ojrzyński (11), Bik (libero) oraz Hyjek i Jędraszek
BBTS: Marek (1), Siek (10), Czapla, Ogrodniczuk (22), Słomka (12), Smolana (11), Laszczak (libero) oraz Wykręt (1), Bęben (1), Broncel (2)

Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki