Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Walka w zawodach akademickich trwa
Walka w zawodach akademickich trwa
Data umieszczenia: 19.03.2014.

Sezon rozgrywek akademickich rozkwitł już na dobre. W marcu nasi zawodnicy rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim, Akademickim Pucharze Śląska w Squashu, a także w Akademickich Mistrzostwach Śląska w Biegach Przełajowych i Siatkówce Mężczyzn.

  

Początkiem marca rywalizację akademicką w wykonaniu bielskich studentów zainaugurowali narciarze alpejsscy. Pomimo braków kadrowych, w Zakopanem gdzię odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, nasi zawodnicy uplasowali się na 31 miejscu godnie stawiając czoła krajowej rywalizacji. Następnie do rywalizacji przystąpili zawodnicy trenujący squasha. W debiutanckim turnieju,który odbył się w ramach Akademickiego Pucharu Śląska nasi reprezentanci zajęli 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej i to był dobry start naszej raczkującej sekcji squashowej. W marcu również odbyły się zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska w siatkówce mężczyzn i biegach przełajowych. Nasi siatkarze stanęli na wysokości zadania i w grupie eliminacyjnej ulegli tylko niepokonanej drużynie AWF Katowice i awansowali do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Śląska,który odbędzie się 24 marca w Gliwicach, a także będą reprezentować naszą uczelnię w półfinałach Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbędą się 10-13 kwietnia w Cieszynie. Na zakończenie dotychczasowych marcowych zmagań do rywalizacji przystąpili biegacze przełajowi. Podczas zawodów w Katowicach nasi zawodnicy spisali się na miarę swoich możliwości i zakończyli zmagania w połowie stawki. Wszystkie wyniki i fotorelację ze zmagań naszych zawodników znajdują się na stronie Organizacji Środowiskowej AZS Katowice, a także na fanpage naszego Klubu Uczelnianego na facebook'u. Zachęcamy do oglądania!
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki