Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Srebrni siatkarze
Data umieszczenia: 27.03.2014.

Uczelniana reprezentacjaw siatkówce mężczyzn znakomicie zaprezentowała się w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Śląska.Zawodnicy Pawła Gradowskiego zagrali na bardzo wysokim poziomie zdobywając srebrne medal, ponosząc porażkę w meczu finałowym z niepokonaną w eliminacjach i finałach drużyną AWF Katowice, z którą nasi siatkarze rywalizowali również w fazie eliminacyjnej.

Po rozgrywkach grupowych, które były eliminacjami do turnieju finałowego w Gliwicach wystąpiły drużyny : AWF Katowice, ATH Bielsko-Biała, UŚ Katowice, Politechnika Śląska Gliwce. Nasi siatkarze w rozgrywkach grupowych zajęli 2 miejsce( 1 miejsce AWF Katowice-przyp. red) i w meczu półfinałowym mierzyli się ze zwycięzcą grupy B oraz gospodarzem poniedziałkowych zmagań - Politechniką Śląską Gliwice. Po dramatycznym boju nasi siatkarze wyszli zwycięsko z tej batalii, pokonując gospodarzy 2:1(25:22, 15:25, 15:13). W meczu finałowym zmierzyliśmy się z naszym rywalem ze spotkań grupowych. Pierwszy set spotkania był bardzo emocjonujący i po dramatycznej końcówce, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Katowic zwyciężając do 28. W drugim secie siatkarze AWF nie pozostawli złudzeń naszym zawodnikom zwyciężając do 16. Drugie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Śląska jest niewątpliwym sukcesem naszej drużyny uczelnianej, w której większość zawodników stanowią siatkarze występujący w Młodej Lidze, dodatkowo wspraci dwoma zawodnikami z ekipy II-ligowca z Czechowic-Dziedzic.  Sukces w Gliwicach jest znakomitym prognostykiem przed zbliżającymi się półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski,które odbędą się za dwa tygodnie w Cieszynie. Do boju AZS. O wynikach zmagań naszych siatkarzy będziemy informować na naszej stronie internetowej, jak i naszym profilu na Facebook'u.
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki