Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow AMPy AMPy i po AMPach
AMPy AMPy i po AMPach
Data umieszczenia: 14.04.2014.

W miniony weekend w Cieszynie odbył się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, w którym uczestniczyła drużyna AZS ATH Bielsko-Biała. Nasza drużyna zaprezentowała się na miarę swoich możliwości i zajęła 6 miejsce.

  

Zmagania w Cieszynie trwały trzy dni. Rozgrywki rozpoczęły się w piątek, a nasi zawodnicy rywalizowali w grupie A, mając za przeciwników Politechnikę Wrocławską oraz naszpikowaną zawodnikami z Plusligi i Młodej Ligi Politechnikę Częstochowską. W pierwszym spotkaniu naszej grupy w piątkowe przedpołudnie mierzyły się drużyny z Wrocławia i Częstochowy. Doświadczeni zawodnicy spod Jasnej Góry bez problemu uporali się z Wrocławianami wygrywając 2:0. W turze popołudniowej zawodnicy AZS ATH Bielsko-Biała mierzyli się z Politechniką Wrocławską i zwycięzca tej potyczki miał zagwarantowany udział w czołowej ósemce Mistrzostw. Drugi dzień zmagań zainaugurowaliśmy pojedynkiem o pierwsze miejsce w rozgrywkach grupowych, gdzie mierzyliśmy się z jednym z faworytów całego turnieju - Politechniką Częstochowską. Spotkanie z ekipą spod Jasnej Góry lepiej rozpoczęli częstochowianie za sprawą świetnej gry graczy plusligowych Bartosza Janeczka, a także Miłosza Hebdy. Dzięki ich skutecznej grze ekipa Politechniki zwyciężyła w pierwszym secie do 16. W drugiej partii znakomicie prezentowali się gracze duetu braci Gradowskich. Bardzo dobra zagrywka oraz skuteczna gra w polu serwisowym zaowocowała zwycięstwem w drugiej partii do 21, co spowodowało, że licznie zgromadzeni kibice w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie byli świadkami tie-breaka. Ostatni set w rywalizacji bielsko-częstochowskiej był niezwykle zacięty i emocjonujący. Wymiana ciosów z obu stron trwała do stanu 13-13, gdy po ataku Miłosza Hebdy ekipa Politechniki miała pierwszą piłkę setową. Wtedy to na zagrywce stanął wspomniany Hebda popisując się fantastyczną zagrywką, co zaowocowało skuteczną kontrą częstochowian i ich zwycięstwem po niezywkle pasjonującym meczu. Wynik tego spotkania spowodował, że to Politechnika wygrała grupę A. W kolejnej fazie rozgrywek wystąpiły zespoły, które zajęły 2 czołowe miejsca w pierwszej rundzie z grup A i B, a drużyny,które wygrały wspomniane grupy miały zaliczone do dorobku punktowego po jednym zwycięstwie do drugiego etapu zmagań. Zaowocowało to tym, że w kolejnych pojedynkach nasi zawodnicy zmierzyli się z niezwykle silną ekipą AZS PWSZ Nysa, która miała swoim składzie praktycznie całą kadrę, która w sezonie 2013/2014 zajęła 6 miejsce w rozgrywkach I ligi oraz drużyną AZS Uniwerytetu Ekonomicznego z Katowic, z którą nasi siatkarze rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Śląska. W pierwszym pojedynku nowopowstałej grupy E zmierzyliśmy się z ekipą z Nysy. Podopieczni Pawła Gradowskiego wyszli bardzo zmotywowani na ten pojedynek. Na parkiecie MOSiR Cieszyn od początku trwała zacięta walka z ekipą z Nysy. Od połowy seta gracze PWSZ-u włączyli "drugi bieg" wzmacniając zagrywkę, która zaowocowała skuteczną grą blokiem i zwycięstwem w pierwszym secie do 20. Na wyróżnienie w ekipie z Nysy zasłużył Mateusz Piotrowski. Atakujący z Nysy grał na bardzo dużym procencie skuteczności w ataku, kończąc niemal każdy swój atak. Druga partia wyglądała podobnie, gdy siatkarze z Bielska-Białej do połowy seta walczyli punkt za punkt, a później znaczną przewagę osiągali podopieczni Krzysztofa Wójcika,którzy w tej partii zwyciężyli do 19. Kolejny sobotni mecz nasi siatkarze rozegrali w niedzielny poranek, a naszym przeciwnikiem byli siatkarze AZS UE Katowice, a zwycięstwo w tym pojedynku dawało naszym siatkarzom możliwość gry o 5 miejsce w całym turnieju. Spotkanie z ekipą z Katowic lepiej rozpoczęli bielszczanie grając bardzo dobrze w ataku, w czym największa zasługa Mateusza Ogrodniczuka, który grał bardzo dobrze w ataku i zagrywce.Nasi siatkarze grający spokojnie i pewnie osiągnęli 5 punktów przewagi. Lecz w drugiej fazie seta bielszczanie zaczęli popełniać proste błędy w przyjęciu i ataku, a bardzo dobrze w zagrywce zagrał Sylwester Niesporek- przyjmujący ekipy z Katowic, którego zagrywka siała spustoszenie wśród bielskich przyjmujących. Spowodowało to, że katowiczanie doprowadzili do remisu, a później osiągnęli przewagę 23-21. Wtedy jednak w drużynie ATH w polu serwisowym, stanął kapitan bielszczan - Kajetan Marek, którego zagrywki powodowały problemu w przyjęciu katowiczan, którzy "za darmo" oddawali bielszczanom piłki, które były skutecznie kończone. Set zakończył się zwycięstwem do 23. Drugi set potyczki bielsko-katowickiej rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn. Kiedy po kilku błędach bielszczan katowiczanie osiągnęli kilkupunktową przewagę, wtedy bielszczanie się obudzili i zaczęli grać na swoim poziomie. Zaowocowało to zwycięstwem do 23 i możliwością gry o 5 miejsce w całym turnieju, w którym zagraliśmy z niezwykle silną drużyną AZS PWSZ Wałbrzych. Ekipa trenera Krzysztofa Janczaka była jednym z faworytów cieszyńskich zmagań, jednak siatkarze z Wałbrzycha nie zdołali awansować do czołowej czwórki, które awansowały do finałów Akademickich Mistrzostw Polski i musiała zadowolić się meczem o 5 miejsce z naszą drużyną. Spotkanie z ekipą AZS PWSZ od samego początku toczyło się pod dyktando siatkarzy z Wałbrzycha, w którego składzie mogliśmy ujrzeć zawodników z przeszłością grających w I lidze siatkówki. Mimo ambitnej postawy bielszczanie nie zdołali zwyciężyć w tym pojedynku ulegając podopiecznym Krzysztofa Janczaka do 20 i 18 zajmując 6 miejsce w półfinałach Turniej w Cieszynie pokazał, że poziom Akademickich Mistrzostw Polski wzrasta z roku na rok, a w strefie D jest on bardzo wysoki. Pomimo braku awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 1-4.05 w Olsztynie, siatkarze AZS ATH mogą być zadowoleni ze swojej gry, gdyż zajęli miejsce na miarę swoich możliwości. Szczegółowa fotorelacja z cieszyńskich zmagań już niedługo na naszym profilu na facebook'u. Skład AZS ATH: Kajetan Marek, Przemysław Czauderna, Krzysztof Kapa, Wojciech Siek, Szymon Czapla, Krystian Wykręt, Sebastian Wojtyłko, Ryszard Laszczak, Mateusz Ogrodniczuk, Sławomir Broncel, Szczepan Czerwiński, Kamil Słomka Trenerzy: Paweł Gradowski, Wojciech Gradowski Foto: Wojciech Wandzel Photography/ Michał Stanisławski Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski Półfinał D w piłce siatkowej mężczyzn: 1. Politechnika Opole - awans 2. PWSZ Nysa - awans 3. Politechnika Częstochowska- awans 4. AWF Katowice - awans 5. PWSZ Wałbrzych 6. ATH Bielsko-Biała 7. UŚ Katowice 8. UE Katowice 9. Uniwersytet Wrocław 10. AWF Wrocław 11. AJD Częstochowa 12. Politechnika Wrocław 13. Politechnika Śląska Gliwice 14. Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław 15. Politechnika Wrocławska ZOD w Legnicy Autor: Michał Stanisławski V-prezes AZS ATH
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki