Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow AZS ATH Akademickim ViceMistrzem Śląska
AZS ATH Akademickim ViceMistrzem Śląska
Data umieszczenia: 28.05.2014.

W dniu wczorajszym na akwenie Jeziora Paprocany w Tychach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Żeglarstwie. Znakomicie spisali się zawodnicy sekcji żeglarskiej naszego klubu zajmując 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w klasyfikacji indywidualnej załoga: Paweł Fałat-sternik, Michał Stanisławski, Łukasz Kania zajęła 3 miejsce

  

Rywalizacja w Tychach przebiegała dwuetapowo. Najpierw odbyły się wyścigi eliminacyjne, a później biegi finałowe, do których awansowały po 4 najlepsze załogi z dwóch flot eliminacyjnych.W Tychach wystartowały 3 załogi reprezentujące nasz klub. W rywalizacji floty A rywalizowały dwie nasze załogi, a sternikami byli Mateusz Byrski i Tomasz Cieszewski. Załoga pierwszego z nich w eliminacjach zajęła 1,1 i 6 miejsce plasując się po eliminacjach na 2 miejsce pewnie awansując do biegów finałowych. Natomiast załoga Tomasza Cieszewskiego w eliminacjach zajęła 4,3 i 5 miejsce i w swojej flocie elimnacyjnej zajęła 5 miejsce tracąc 2 punkty do premiowanego awansem 3 miejsca, co pozwoliło na zajęcie ostatecznie 9 miejsca w klasyfikacji generalnej. We flocie B startowała ostatnia z naszych załóg w składzie Paweł Fałat, Michał Stanisławski, Łukasz Kania. Załoga ta w eliminacjach zajmowała kolejno 2, 3 i 3 miejsca pewnie awansując do finałów kończąc zmagania eliminacyjne na 3 miejscu. W wyścigach finałowych rywalizowało 8 najlepszych załóg po eliminacjach i rozegrano w nich 5 biegów, z czego najgorszy był odrzucany. Znakomicie zaprezentowała się w nich załoga Pawła Fałata, która zajmowała kolejno 5,3,1,5,3 miejsce z czego najgorszy wynik był odrzucany. Druga z naszych załóg, która świetnie spisywała się w eliminacjach, to w biegach finałowych miała problemy natury technicznej i skupiła się na walce o dobry wynik w klasyfikacji drużynowej naszej uczelni i pomaganiu drugiej z naszych załóg w zajęciu czołowego miejsca, co zakończyło się powodzeniem. Ostatecznie w klafikacji generalnej nasza uczelnia uplasowała się na 2 miejscu, a w klasyfikacji indywidualnej załoga: Paweł, Fałat, Michał Stanisławski, Łukasz Kania zajęła trzecie miejsce. Pełna fotorelacja z zawodów znajduje się na naszym profilu na portalu facebook. Serdecznie zapraszamy do oglądania :) Miejsce naszych zawodników: Załoga nr 1 - Paweł Fałat, Michał Stanisławski, Łukasz Kania - miejsce 3 Załoga nr 2 - Mateusz Byrski, Maciej Gębuś Ryszard Laszczak- miejsce 7 Załoga nr 3 - Tomasz Cieszewski, Radosław Bury, Aleksandra Gruszka - miejsce 9 GRATULACJE!!
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki