Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow AMPy Żeglarskie za nami
AMPy Żeglarskie za nami
Data umieszczenia: 09.06.2014.

W minionym tygodniu odbyły się o Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie, w których startowali studenci Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Po raz kolejny zmagania najlepszych studentów w  w Polsce odbyły się na akwenie Jeziora Niegocin w Wilkasach.

  

Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie odbyły się w terminie 2-5 czerwca. W regatach uczestniczyły 63 załogi, w tym dwie reprezentujące Klub Uczelniany AZS ATH Bielsko-Biała. Start naszych zawodników nie byłby możliwy dzięki wsparciu finansowemu naszej uczelni i Pana Prorektora ds. studenckich –prof. Henryka Klamy, którzy sfinansowali czarter jednej z Omeg, a także pobyt naszej reprezentacji w Wilkasach. Wielkie podziękowania należą się również Monice Cielenkiewicz, która udostępniła nam sportową omegę i Tomaszowi Zemankowi ze Szkoły Żeglarskiej Santorini, który udostępnił nam nowoczesne regatowe żagle. Pierwszy dzień regat obfitował w przygotowania naszych jednostek regatowych do startu- przygotowywaliśmy nasze omegi, aby zgodnie z przepisami mogły wziąć udział w regatach, a także weryfikowaliśmy naszą reprezentację uczelnianą zgodnie z wymogami Akademickich Mistrzostw Polski. Wszystko poszło zgodnie z planem i nasze załogi były gotowe do startu. Drugi dzień regat (wtorek-przyp.red.) w Wilkasach przywitał nas bezwietrzną pogodą. Po oficjalnym otwarciu Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które miało miejsce o godzinie 9.00, sędziowie zdecydowali, że start do pierwszego biegu eliminacyjnego odbędzie się o godzinie 11.30. Niestety, na Jeziorze Niegocin tego dnia panowała całkowita „flauta” i pomimo prób rozegrania choćby jednego wyścigu eliminacyjnego, w związku z czym wyścigi eliminacyjne przeniesiono na kolejny dzień. Rozpoczęcie regat w środę zaplanowano na godzinę 10.00, lecz tego dnia od wczesnych godzin porannych na jeziorze panowała całkowita cisza na jeziorze. Pomimo prób rozegrania choćby jednego biegu eliminacyjnego, nie udało się rozegrać żadnego biegu eliminacyjnego i cała rywalizacja miała się rozstrzygnąć w czwartek. Ostatni dzień regat od samego rana przywitał nas idealną pogodą żeglarską i pięknym słońcem. Z racji tego, że nie odbyły się do tej pory żadne biegi eliminacyjne, w ostatnim dniu regat wszystkie 63 załogi startowały wspólnie. W tym dniu odbyły się 4 wyścigi. W klasyfikacji generalnej nasze załogi zdobyły 33 i 50 miejsce, a w klasyfikacji uczelni zajęliśmy najwyższe miejsce w historii startów w Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie plasując się na 17 miejscu.
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki