Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Nowy partner medialny
Nowy partner medialny
Data umieszczenia: 27.09.2014.
Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym Nasz Klub Uczelniany nawiązał współpracę medialną z portalem bielsko.biala.pl. Wspomniany serwis internetowy jest najczęściej czytanym portalem w regionie Podbeskidzia. W ramach zawartej współpracy na stronie naszego patrona medialnego będą zamieszczane wydarzenia w dziale sportowym na głównej stronie portalu oraz na facebook'u, nasze logo będzie umieszczone na stronie głównej portalu. W zamian będziemy informować o wydarzeniach z udziałem zawodników naszego Klubu Uczelnianego. Przypomijmy, że Nasz Klub Uczelniany istnieje w Bielsku-Białej już ponad 40 lat. Początkowo funkcjonował jako AZS Bielsko-Biała, a od lat 90 XX wieku działał przy filii Politechniki Łódzkiej, która działała na bielskich Błoniach. Na początku XXI wieku filia Politechniki Łódzkiej przemianowała się w Akademię Techniczno-Humanistyczną, w której Akademicki Związek Sportowy powstał w roku 2005. Obecnie bielski AZS ATH zrzesza trzy główne sekcje, na których prowadzone są treningi przez wykwalifikowanych trenerów: - siatkówki mężczyzn. Siatkarze reprezentujący Klub Uczelniany występują w rozgrywkach Młodej Ligi pod nazwą BBTS ATH Bielsko-Biała i są młodzieżowym zapleczem PlusLigowej drużyny BBTS Bielsko-Biała oraz w rozgrywkach Akademickich. W ubiegłym sezonie zdobyli Akademickie wicemistrzostwo Śląska oraz startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trenerami drużyny są Paweł Gradowski, a także Wojciech Gradowski- siatkarz, który wiele lat spędził na parkietach PlusLigi. - narciarstwa alpejskiego i snowboardu. Sekcja ta funkcjonuje od sezonu 2005/2006. Zawodnicy reprezentujący tę sekcje startują w zawodach akademickich rangi Akademickiego Pucharu Polski: AZS Wintercup, Akademickich Mistrzostw Śląska, Akademickich Mistrzostw Polski. Sekcja zrzesza blisko 20 narciarzy i snowboardzistów, którzy godnie reprezentują AZS ATH na arenie krajowej. Największe sukcesy to Akademickie wicemistrzostwo Śląska w narciarstwie alpejskim mężczyzn (2011) oraz Akademickie Mistrzostwo Polski w rywalizacji kobiet w slalomie (2012) i Akademickie Mistrzostwo Polski kobiet w typach uczelni technicznych. Trenerem sekcji jest dr Jakub Jonkisz, a kierownikiem Michał Stanisławski, wiceprezes Klubu Uczelnianego. - żeglarstwa. Sekcja ta funcjonuje od roku 2010. Zawodnicy startujący w jej barwach biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Śląska, Akademickich Mistrzostwach Polski oraz lokalnych zawodach odbywających się w województwie śląskim. Największymi sukcesami sekcji są: Akademickie Mistrzostwo Śląska (2012) oraz dwukrotne Akademickie wicemistrzostwo Śląska (2013, 2014). Trenerem sekcji jest dr Paweł Fałat - członek zarządu AZS ATH, a kierownikiem sekcji Michał Stanisławski. Poza głównymi sekcjami, które są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, zawodnicy reprezentujący AZS ATH w zawodach z cyklu Akademickich Mistrzostw Śląska oraz Akademickich Mistrzostw Polski startują w takich dyscyplinach jak: szachy, tenis stołowy, kolarstwo górskie, siatkówka plażowa, wspinaczka górska, czy lekkoatletyka. Poza startami w rozgrywkach Akademickich bielski Klub Uczelniany w tygodniu juwenaliowym organizuje dwudniowe Dni Sportu podczas których studenci mogą rywalizować w siatkówce plażowej,turnieju piłki nożnej, spróbować swoich sił w gokartach oraz nauczyć się grać w squasha. Dodatkowo w okresie roku akademickiego organizowane są zajęcia z cyklu Squash dla Studentów w bielskim klubie Modelarnia, a także Studencką Ligę Squasha, której start jest planowany w bieżącym roku akademickim. Władze Klubu Uczelnianego AZS ATH Bielsko-Biała: Prezes - Józef Matuszek V-ce Prezes - Paweł Gradowski V-ce Prezes - Michał Stanisławski Skarbnik- Janusz Cyran Sekretarz - Paweł Fałat Członek- Henryk Klama Członek - Jakub Jonkisz Członek - Maciej Michalik
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki