Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Historyczne trzy punkty
Historyczne trzy punkty
Data umieszczenia: 27.09.2014.

Siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała udanie rozpoczęli rozgrywki Młodej Ligi w sezonie 2014/2015 pokonując w Olsztynie miejsowy Indykpol AZS 3:1 (25:17, 25:17, 19:25, 25:18). Tym samym bielszczanie po raz pierwszy w historii wywalczyli komplet punktów na parkietach Młodej Ligi.

Spotkanie w Olsztynie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu drużyn. Im dłużej trwał pierwszy set, tym coraz lepiej radzili sobie zawodnicy z Bielska-Białej powiększając swoją przewagę, dzięki bardzo dobrej grze w zagrywce, ataku oraz bloku. Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych braci Gradowskich do 17. Druga partia inauguracyjnej potyczki w Olsztynie rozpoczęła się od minimalnej przewagi bielszczan. Później jednak gospodarze odrobili kilka punktów straty i na parkiecie w Olsztynie trwała zażarta walka punkt za punkt. Jednak w końcówce tego seta, to siatkarze BBTS ATH zaczęli grać bardziej skutecznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zwyciężając w tej odsłonie meczu do 17. Od początku trzeciego seta na hali w Kortowie dużo lepiej spisywali się gospodarze sobotniego pojedynku, wśród których prym wiódł Piotr Szostek. Olsztynanie na początku trzeciej partii uzyskali kilku punktową przewagę, którą systematycznie powiększali. W poczynaniach bielszczan było widać dekoncentrację po pewnie wygranych dwóch pierwszych setach. Set zakończył się zwycięstwem gospodarzy do 19. Od początku czwartej partii bielszczanie wrócili do swojej dobrej gry pokazując, że porażka w trzecim secie była wynikiem dekoncentracji. Siatkarze BBTS ATH na początku seta osiągnęli kilkupunktową przewagę kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Podopieczni duetu braci Gradowskich grali pewnie i skutecznie popełniając bardzo mało błędów własnych. Czwarta odsłona spotkania zakończyła się pewnym zwycięstwem BBTS ATH do 18 i pierwsze trzy punkty w historii startów drużyny z Bielska-Białej stały się faktem. Bielszczanie pokazali w Olsztynie bardzo dobrą dyspozycję w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Skuteczna gra skrzydłowych, dobra zagrywka oraz wysoka skuteczność w bloku, to elementy które zaowocowały tym, że bielszczanie wracają do stolicy Podbeskidzia z kompletem punktów. Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Młodej Ligi siatkarze BBTS ATH rozegrają w najbliższą sobotę w Bielsku-Białej, a ich przeciwnikiem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. BBTS ATH: Grad, Pacławski, Pihan, Miarka, Siek, Bachmatiuk oraz Czauderna (libero), Smolana, Madej, Czerwiński, Wróbel, Marek (libero) Trener: Paweł Gradowski INDYKPOL AZS: Koziatek, Kurmin, Szostek, Guzewicz, Kozłowski, Dobkowski oraz Olbryś (libero), Czebatul, Jankiewicz, Wójcik, Brzeski, Bednarczyk Trener: Maciej Rejzner MVP: Mateusz Pihan
Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki