Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Kolejne 3 punkty BBTS ATH
Kolejne 3 punkty BBTS ATH
Data umieszczenia: 13.10.2014.

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała. Tym razem podopieczni Pawła i Wojciecha Gradowskich wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:1(20:25, 25:19, 25:18, 25:18).

Spotkanie w Jastrzębiu zapowiadało się jako starcie dwóch drużyn o podobnym potencjale sportowym. Do stanu 17-17 trwała zacięta walka z obu stron. Potem jednak gospodarze osiągneli kilku punktowe prowadzenie, które dowieźli do końca. Czynnikiem który zdecydował o tym była dobra gra jastrzębian w zagrywce i ataku, co spowodowało błędy w szeregach bielszczan. Set zakończył się zwycięstwem gospodarzy do 20. Druga partia spotkania rozpoczęła się od zmian w drużynie z Podbeskidzia. Na boisku pojawili się Adam Wróbel i Tomasz Smolana, a ich gra wprowadziła sporo ożywienia w poczynania podopiecznych braci Gradowskich. Na początku Bielszczanie osiągnęli kilkupunktową przewagę, która była systematycznie powiększana za sprawą bardzo skutecznej gry w ataku oraz bloku. Set zakończył się zwycięstwem zawodników z Podbeskidzia do 19 Trzecia i czwarta odsłona sobotniego pojedynku było bardzo podobne do siebie. Bielszczanie od początku narzucili gospodarzom swój styl gry zdobywając przewagę na początku seta spokojnie kontrolując przebieg spotkania zwyciężając w trzeciej i czwartej partii do 18. Bielszczanie w potyczce z Jastrzębskim Węglem pokazali, jak mocną stroną będzie ich gra blokiem w bieżącym sezonie, zdobywając w tym elemencie siatkarskim aż 14 punktów. W tym elemencie wyróżnili się Dominik Miarka, który zapisał na swoim koncie 4 punktowe bloki oraz Wojciech Siek i Tomasz Smolana, którzy "zaczapowali" przeciwników 3 razy. Bardzo ważnym elementem, który był jednym z głównych czynników decydujących o sobotnim zwycięstwie była efektywna gra w ataku, gdyż od 2 seta nasi zawodnicy popisywali się ponad 50% skutecznością zbić. Na uwagę zasługuje gra najbardziej wartościowego gracza spotkania - Dominika Miarki, który w tym elemencie popisywał się 56% skutecznością, kończąc 15/27 ataków. BBTS ATH Bielsko-Biała: Miarka (19), Siek (12), Pihan (1), Pacławski (3), Bachmatiuk (9), Grad (4), Marek(libero) oraz Smolana (7), Wróbel (6) Trener: Paweł Gradowski Jastrzębski Węgiel: Pietrowski (7), Śliż (4), Magnuszewski (2), Szewczyk (7), Ernastowicz (10), Turski (5), Musielak(libero) oraz Gibski, Żeliński (2), Gil, Krawczyk(3), Redyk (5), Mańko (1) Trener: Jarosław Kubiak MVP: Dominik Miarka źródło: www.mlodaliga.pl/inf.własna Autor: Michał Stanisławski/ AZS ATH Bielsko-Biała
Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki