Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Zwycięska seria trwa
Zwycięska seria trwa
Data umieszczenia: 20.10.2014.

Siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała kontynuują zwycięską serię w ramach rozgrywek Młodej Ligi. W meczach czwartej i piątek kolejki podopieczni trenera Pawła Gradowskiego pokonali odpowiednio AZS Częstochowę i Skrę Bełchatów i zajmują w tabeli 5 miejsce z dorobkiem 12 punktów w pięciu spotkaniach.

Pierwszym przeciwnikiem siatkarzy z Bielska-Białej była drużyna AZS Częstochowa. Od samego początku bielszczanie narzucili swój rytm gry, z którym nie mogli sobie poradzić gracze spod Jasnej Góry. Podopieczni braci Gradowskich grali bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego przemiosła, co zaowocowało wysokim zwycięstwem w pierwszej partii do 13. Druga partia spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki z obu stron. Dopiero przy stanie 7-7 siatkarze BBTS ATH zdobyli 10 punktów z rzędu, dzięki czemu mogli spokojnie grać do końca seta. Set zakończył się zwycięstwem bielszczan do 16. Trzecia odsłona sobotniego pojedynku rozpoczęła się od bardzo dobrej gry częstochowian, którzy objęli prowadzenie 10-2. Bielszczanie dopiero od tego elementu zaczęli dobrze prezentować się na boisku i dogonili przeciwnika przy stanie 20-20. Jednak końcówka seta należała do zawodników AZS-u, którzy w końcówce zachowali więcej „zimnej krwi” i zwyciężyli w tym secie do 23. Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki obu drużyn, gdyż walka „punkt za punkt trwała do stanu 13-13. Od tego momentu bielszczanie „włączyli piąty bieg” i niemiłosiernie wykorzystywali błędy częstochowian. Set zakończył się zwycięstwem BBTS ATH do 16. Na uwagę zasługuje bardzo dobra gra całej drużyny w ataku, w czym wyróżniali się Dominik Miarka i Michał Pacławski, którzy zdobyli odpowiednio 22 i 19 punktów. Na uwagę zasługuje również fakt bardzo dobrej gry w przyjęciu Kajetana Marka, który przyjmował zagrywki rywali na poziomie 65%. Niedzielna potyczka ze Skrą Bełchatów rozpoczęła się od wyrównanej walki obu drużyn. Jednak w drugiej fazie partii seta bielszczanie uzyskali kilkupunktową przewagę, która została dowieziona do końca seta. Ta część meczu zakończyła się zwycięstwem graczy z Podbeskidzia do 21. Druga i trzecia partia niedzielnego pojedynku wyglądały bliźniaczo. Bielszczanie na początku partii uzyskiwali przewagę, która była systematycznie powiększana. Bielszczanie w tych dwóch partiach spisywali się bardzo dobrze w ataku, zagrywce i bloku, co zaowocowało wysokim zwycięstwem w tych partiach, gdyż w drugim secie siatkarze BBTS ATH zwyciężyli do 18, a w trzeciej do 14. Miejmy nadzieję, ze passa naszej drużyny będzie kontynuowana i w kolejnym spotkaniu odniesiemy 5 zwycięstwo ligowe. Następnym naszym przeciwnikiem będzie AZS Politechnika Warszawa, a mecz zostanie rozegrany w Arenie Ursynów. BBTS ATH Bielsko-Biała – AZS Częstochowa 3:1 (25:13, 25:16, 23:25, 25:16) BBTS: Miarka, Siek, Wróbel, Pacławski, Bachmatiuk, Grad, Marek(libero) oraz Smolana, Pihan, Czerwiński Trener: Paweł Gradowski AZS Częstochowa: Matuszczyk, Zygmunt,Macyra,Bereza,Janus,Ułamek, Niczke(libero) oraz Gałkowski, Herman Trener: Jacek Gawroński MVP: Dominik Miarka BBTS ATH Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:18, 25:14) BBTS: Miarka, Siek, Pacławski, Bachmatiuk, Grad, Czerwiński, Marek (libero) oraz Smolana, Ciach, Wróbel Skra: Puławski, Nowak, Kurpet, K. Adamczyk, Olszewski, Surgut, Korpal, Ociepka (libero) oraz Kazuła, Zieliński, S.Adamczyk Trener: Radosław Kolanek MVP: Bartosz Grad źródło: inf. własna/ www.mlodaliga.pl
Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki