Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Nieudany start Akademików
Nieudany start Akademików
Data umieszczenia: 14.04.2015.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanych w Opolu Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn nasza drużyna uległa drużynie AZS Uniwersytet Śląski Katowice 1:2 (17:25, 25:20, 10:15).

Dzisiejsze spotkanie zapowiadało się bardzo emocjonująco, gdyż podopieczni Pawła Gradowskiego mierzyli się z Akademickim Mistrzem Śląska. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny z Katowic. "Akademicy" z Bielska-Białej próbowali nadrabiać stracony dystans na początku seta. Jednak gra siatkarzy z Bielska-Białej falowała, gdyż przeplatali one bardzo dobre zagrania prostymi błędami. Set zakończył się zwycięstwem drużyny z Katowic do 17. Od początku drugiego seta na boisku pojawili się Maciej Madej oraz Adam Wróbel, którzy weszli na boisko w miejsce Bartosza Grada i Szczepana Czerwińskiego. Zespół z Bielska-Białej w drugiej partii popełniał znacznie mniej błędów własnych, co zaowocowało zwycięstwem w drugim secie do 20. Trzecią odsłonę spotkania rozpoczęliśmy w takim samym ustawieniu jak w partii drugiej. Na początku seta trwała wyrównana walka obu drużyn. Po skutecznym bloku Dominika Miarki, AZS ATH uzyskał prowadzenie 6-5. W dalszej fazie tego seta w drużynie z Bielska-Białej pojawił się przestój, który zdecydował o końcowym wyniku spotkania. Zespół z Katowic zdobył 6 punktów z rzędu. Niestety tej przewagi bielszczanie nie zdołali już odrobić tej straty i ulegli w tie-breaku do 10. Kolejne spotkanie podopieczni Pawła i Wojciecha Gradowskich rozegrają jutro o godzinie 10.00, naszym przeciwnikiem będzie AWF Wrocław. Spotkanie to zadecyduje o tym, która z drużyn awansuje do ćwierćfinału. Serdecznie zapraszamy do śledzenie fotorelacji na naszym profilu na Facebook: https://www.facebook.com/AZS.ATH
Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki