Tel. +48 (033) 33 8279210

Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Emocje bez happy endu
Emocje bez happy endu
Data umieszczenia: 15.04.2015.

W drugim dniu rozgrywanych w Opolu Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski zespół AZS ATH Bielsko-Biała mierzył się z drużyną AWF Wrocław, a stawką pojedynku był awans do czołowej ósemki opolskich zmagań.

Spotkanie drużyn z Wrocławia zapowiadało się bardzo emocjonująco, gdyż drużyna, która zwycięzyłaby w tym pojedynku awansowałaby do ćwierćfinału. Pojedynek w hali Poitechniki Opolskiej przy ulicy Małopolskiej z wysokiego C rozpoczęli bielszczanie osiągając kilkupunktowe prowadzenie. W miarę trwania pierwszej parti coraz lepiej prezentowali się wrocławanie. Od stanu 10-10 na boisku trwała zażarta walka, a zawodnicy obu drużyn zaciekle dopingowali swoje drużyny. W drugiej fazie seta minimalną przewagę uzyskali zawodnicy AWF-u. W końcówce pierwszej partii przy stanie 24-23 dla zespołu ze stolicy Dolnego Śląska, sędziowie podjęli niekorzystną decyzję dla AZS ATH i to ekipa AWF-u mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej walki obu drużyn. W połowie seta podopieczni Pawła i Wojciecha Gradowskich uzyskali dwupunktową przewagę, dzięki której kontrolowali przebieg meczu. Set zakończył się zwycięstwem "akademików" z Bielska-Białej do 20 i o awansie do czołowej 8 miał zadecydować tie-break. Trzeci set tego meczu rozpoczął się od wymiany ciosów ze strony obu drużyn. Przy stanie 7-6 dla wrocławian byliśmy świadkami kontrowersyjnej sytuacji. Otóż po ataku Adama Wróbla, piłka odbiła się od bloku i wyszła w aut. Początkowo sędziowie uznali, że piłka należy się bielszczanom, jednak po konsultacji z drugim arbitrem przyznano punkt ekipie z Wrocławia. Ta sytuacja wybiła z uderzenie zawodników AZS ATH, dzięki czemu zespół AWF odskoczył na kilka punktów i ostatecznie zwyciężył do 11. Wynik tego spotkania spowodował, że to AWF Wrocław awansował do ćwierćfinału kosztem zespołu AZS ATH Bielsko-Biała AZS ATH Bielsko-Biała - AWF Wrocław 1:2 (23:25, 25:20, 11:15) AZS ATH: Miarka, Siek, Pihan, Ciach, Madej, Wróbel oraz Marek(libero), Czauderna (libero), Pacławski, Czerwiński I trener - Paweł Gradowski II trener - Wojciech Gradowski Autor: Michał Stanisławski
Umieścił: Michał Stanisławski

© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki