Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Historyczny sukces siatkarzy AZS ATH Bielsko-Biała
Historyczny sukces siatkarzy AZS ATH Bielsko-Biała
Data umieszczenia: 14.04.2016.

W dniach 11-14 kwietnia w Katowicach odbyły się Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. W zmaganiach rywalizowało 14 drużyn z województw : śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.Zespół AZS ATH Bielsko-Biała rozegrał świetny turniej w Katowicach wygrywając cztery mecze i przegrywając tylko jedno spotkanie. Ostatecznie pozwoliło to na zajęcie wysokiego trzeciego miejsca i uzyskanie awansu do finału siatkarskich Akademickich Mistrzostw Polski po raz pierwszy od momentu powstania Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Zmagania finałowe odbędą się w Warszawie w dniach 29.04-02.05.2016 i rywalizować tam będzie 16 najlepszych uczelnianych drużyn akademickich z całego kraju.

Nasi siatkarze zmagania rozpoczęli we wtorek 12 kwietnia, a naszymi przeciwnikami w fazie grupowej były silne drużyny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (gospodarz turniej –przyp.red.) oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W dwóch bardzo emocjonujących spotkaniach nasi siatkarze pokazali swoją wyższość nad przeciwnikami zwyciężając w obu pojedynkach 2:1. Zaowocowało to pierwszym miejscem w grupie i grę w ćwierćfinale turnieju z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

W ćwierćfinale przeciwnikiem siatkarzy z Bielska-Białej była drużyna Akademii im. Jana Długosza z Częstochowy. Tym razem nasza drużyna znów po bardzo ciężkim boju uporała się z przeciwnikami 2:1, co zaowocowało grą w  czołowej czwórce turnieju w Katowicach. Awans do półfinału spowodował, że zespół AZS ATH Bielsko-Biała awansował również do ścisłego finału Akademickich Mistrzostw Polski.

W ostatnim dniu zmagań nasi siatkarze rywalizowali z najlepszymi drużynami turnieju półfinałowego w Katowicach. W pojedynku o awans do ścisłego finału katowickich zmagań zmierzyliśmy się z drużyną Politechniki Opolskiej, w której składzie występowało trzech byłych zawodników naszej drużyny. Po bardzo zaciętym boju ulegliśmy zawodnikom z Opolszczyzny 1:2.

Porażka ze studentami z Opola spowodowała, że w meczu o III miejsce turnieju zmierzyliśmy się z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Po bardzo ciekawym pojedynku zwyciężyliśmy 2:0 i zakończyliśmy rywalizację na III miejscu.

 

Wyniki turnieju:

AZS ATH – AZS UŚ Katowice 2:1 (-21, 18,19)

AZS ATH – AZS AWF Wrocław 2:1 (-23, 17,10)

AZS ATH – AZS AJD Częstochowa 2:1 (23,-17, 12)

AZS ATH – AZS PO Opole 1:2 ( 24, -21, -9)

AZS ATH – AZS UŚ Katowice 2:0 (19, 25)

 

Skład AZS ATH Bielsko-Biała: Mateusz Michalec, Krzysztof Modzelewski, Maciej Skowroński, Mikołaj Skotarek, Kajetan Marek, Mateusz Jóźwik, Bartłomiej Dorosz, Bartosz Grad, Michał Woźniak

Trenerzy: Paweł Gradowski, Wojciech Gradowski


Końcowa Klasyfikacja Połfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach:

1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie
2. Politechnika Opolska
3. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
4. Uniwersytet Śląski w Katowicach
5. AJD w Częstochowie
6. AWF Katowice
7. Uniwersytet Zielonogórski
8. Politechnika Częstochowska
9. UE Katowice
10. AWF Wrocław
11. Politechnika Gliwicka
12. Uniwersytet Wrocławski
13. Politechnika Wrocławska
14. UE Wrocław


Uczestnicy turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie ( 29.04-02.05.2016) :

1. Uniwersytet Rzeszowski
2. AGH Kraków
3. AWF Biała Podlaska
4. AWF Kraków
5. WSWFiT w Białymstoku
6. WSM w Warszawie
7. Uniwersytet Łódzki
8. Uniwersytet Warszawski
9. PWSZ w Nysie
10. Politechnika Opolska
11. ATH Bielsko-Biała
12. UŚ Katowice
13. Uniwersytet Gdański
14. Politechnika Poznańska
15. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
16. Uniwersytet Szczeciński

 

Foto: AZS Uniwersytet Śląski Katowice

Autor: Michał Stanisławski/ AZS ATH Bielsko-Biała

Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki