Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Informacje ogólne arrow Debiut-marzenie siatkarzy AZS ATH Bielsko-Biała
Debiut-marzenie siatkarzy AZS ATH Bielsko-Biała
Data umieszczenia: 04.05.2016.

W dniach 29.04-02.05.2016 roku w Warszawie odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn, który został zorganizowany przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W zmaganiach w stolicy Polski uczestniczyło 16 najlepszych drużyn uczelnianych z całego kraju, które zostały wyłonione na podstawie regionalnych eliminacji.

 

Drużyna AZS ATH Bielsko-Biała awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyła w Katowicach, gdzie zajęła trzecie miejsce w eliminacjach regionalnych. W zmaganiach w Warszawie zawodnicy z Bielska-Białe trafili do bardzo wyrównanej grupy i rywalizowali z Politechniką Poznańską, Akademią Wychowania Fizycznego z Krakowa oraz Wyższą Szkołą Wychowania Fizycznego i Turystyki z Białegostoku. W pierwszym pojedynku nasi zawodnicy zmierzyli się z Politechniką Poznańską. Po bardzo zaciętym pojedynku ulegliśmy zawodnikom z Wielkopolski 0:2. W drugim pojedynku pierwszego dnia finałowych zmagań nasza drużyna zmierzyła się z drużyną AWF Kraków. Mecz ten był bardzo istotny dla układu w tabeli, gdyż zwycięzca zachowywał większe szanse na awans do ćwierćfinału. Po bardzo zaciętej i dramatycznej batalii nasi zawodnicy ulegli zawodnikom ze stolicy Małopolski 1:2 . Teraz nasi siatkarze aby awansować do dalszej fazy rozgrywek, musieli w ostatnim pojedynku zwyciężyć w dwóch setach z drużyną z Białegostoku i liczyć na takie samo zwycięstwo akademików z Poznania nad ekipą z Krakowa. Drugi dzień zmagań w naszej grupie rozpoczął się od planowego zwycięstwa w dwóch setach Politechniki Poznańskiej nad ekipą krakowskiej AWF. W drugim pojedynku podopieczni Pawła Gradowskiego zagrali świetne spotkanie i zwyciężyli w dwóch partiach nad ekipą z Białegostoku, co zaowocowało awansem do najlepszej ósemki Akademickich Mistrzostw Polski. Wyniki rywalizacji w innych grupach spowodowały też, że siatkarze AZS ATH Bielsko-Biała zapewnili sobie medal Akademickich Mistrzostw Polski w typach uczelni technicznych. W pojedynku ćwierćfinałowym siatkarze z Bielska-Białej zmierzyli się z jednym z faworytów całego turnieju - AZS Uniwersytetem Rzeszowskim, w którego składzie wystąpiło dwóch zawodników z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Pomimo ambitnej postawy naszym zawodnikom nie udało się pokonać faworyta i to drużyna z Podkarpacia awansowała do półfinałów Akademickich Zmagań, a nasi siatkarze rywalizowali o miejsca 5-8. Trzeci dzień zmagań siatkarze AZS ATH Bielsko-Biała rozpoczęli od pojedynku z Uniwersytetem Gdańskim, którego stawką była walka o 5 miejsce w Mistrzostwach. Po bardzo dramatycznym meczu zwycięsko z tej batalii wyszli zawodnicy z Wybrzeża pokonując naszych siatkarzy 2:1. W ostatnim pojedynku Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie zawodnicy z Bielska-Białej rywalizowali z Akademią Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej, a stawką tego pojedynku było 7 miejsce w Mistrzostwach. Po bardzo dramatycznym pojedynku i kolejnym tie-breaku zawodnicy Pawła Gradowskiego zwyciężyli w tie-breaku 2-1 i końcowej klasyfikacji zajęli 7 miejsce. Wynik ten spowodował również to, że siatkarze reprezentujący Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej zdobyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski w typach uczelni technicznych, co jest znakomitym wynikiem podopiecznych trenera Pawła Gradowskiego, którzy w bieżącym roku akademickim debiutowali w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn. Wyniki turnieju: AZS ATH- Politechnika Poznańska 0:2( 19:25, 22:25) AZS ATH - AWF Kraków 1:2(20:25, 25:22, 15:17) .AZS ATH - WSWFiT Białystok 2:0 (25:18, 25:21) AZS ATH- Uniwersytet Rzeszowski 0:2(23:25, 19:25) AZS ATH - Uniwersytet Gdański 1:2 (13:25, 25:20, 10:15) AZS ATH- AWF Biała Podlaska 2:1 (25:21, 24:26, 15:11) Skład AZS ATH Bielsko-Biała: Mateusz Michalec, Krzysztof Modzelewski, Maciej Skowroński, Mikołaj Skotarek, Kajetan Marek(libero), Mateusz Jóźwik, Bartłomiej Dorosz, Bartosz Grad, Szczepan Czerwiński, Michał Woźniak Trener: Paweł Gradowski Końcowa Klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Mężczyzn: 1. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie 2. Uniwersytet Rzeszowski 3. Politechnika Poznańska - 1 miejsce w typach uczelni technicznych 4. Akademia Górniczo-Hutniczo w Krakowie - 2 miejsce w typach uczelni technicznych 5. Uniwersytet Gdański 6. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 7. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej -3 miejsce w typach uczelni technicznych 8. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie - Filia w Białej Podlaskiej 9. Uniwersytet Łódzki 10. Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku 11. Uniwersytet Śląski w Katowicach 12. Politechnika Opolska 13-16. Uniwersytet Warszawski Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie Uniwersytet Szczeciński Autor: Michał Stanisławski/ AZS ATH Bielsko-Biała
Umieścił: Michał Stanisławski   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki