Strona główna  |    |  Napisz do nas
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
43-309 Bielsko-Biała, ul. Willowa 2
Tel. +48 (033) 33 8279210
 
 
 
 
Informacje ogólne arrow Narciarstwo alpejskie
O sekcji
Data umieszczenia: 13.04.2008.

Sekcja Narciarska AZS-ATH została utworzona w roku akademickim 2005-2006.  Od pierwszego sezonu plasowaliśmy się w czołówce akademickich zawodów na Śląsku, zaś znaczniejsze sukcesy przyniósł sezon 2007-2008 - zawodnicy naszej sekcji stawali wówczas 19 razy na podium  różnych zawodów (w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej). Narciarze alpejscy ATH zdobyli drużynowe V-ce mistrzostwo śląska w slalomie gigancie w sezonach 2007-8 i 2008-9, natomiast w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska jesteśmy zawsze pośród czterech najlepszych uczelni, np. w ostatnim sezonie (2010-11) wywalczyliśmy drugie miejsce na Śląsku.

Sekcja Snowboardowa poszerzyła reprezentację ATH w sportach zimowych w sezonie 2009-10, by już w kolejnym sezonie osiągnąć znaczący sukces, tj. trzecie miejsce na Śląsku w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Prócz trenowania i startowania w zawodach, w ramach zajęć sekcji można również uczestniczyć w kursach kadrowych SITN-PZN (KK, PI), realizowanych przy pomocy zaprzyjaźnionych szkół narciarskich. Już kilkanaście osób na tyle podniosło swe narciarskie umiejętności, by pomyślnie zdać egzaminy na kolejnych stopniach szkolenia instruktorskiego.

Zapraszamy wszystkich studentów, którzy mieli do czynienia z narciarstwem lub snowboardem w wymiarze sportowym, jak również dobrze jeżdżące osoby, które po uzyskaniu kwalifikacji instruktorskich będą mogły realizować się szkoląc innych. Studenci, którzy osiągną sukcesy w zawodach akademickich mogą liczyć na stypendia za wyniki w sporcie, zaś wszyscy reprezentanci AZS-ATH mogą starać się o indywidualną organizację studiów umożliwiającą trenowanie i startowanie w wybranej dyscyplinie sportu.

 

Umieścił: Jakub Jonkisz   
 
 
 
 
© 2008 AZS ATH Bielsko-Biała. Wszytkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Akademickie Centrum Informatyki